Aasta 2021 oli meile üks ütlemata tore aasta!

✍️ Akadeemilisem aasta

Juunis korraldasime  suvise konverentsi, kus sai kuulata ettekandeid Pavel Varunini loomingust - kirjandusest, kunstist ja puunikerdatud ikoonist.

Kirjutasime ühe artikli Wikipeediasse ja tegime ühe sissekande Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Alustasime dokumentaalfilmi tegemisega.


Teatrit täis aasta

Esimest korda olime tihedalt seotud teatri ja teatrikülastajatega.

Peipsimaa Külastuskeskuse Sinilniku töökojas sinetati näitlejate rõivakangad, suvi läbi oli me sepikoda õmblustöökojaks teatrile, terve august oli me hoov teatripublikut ja teatripuhvetit täis, enamus augustiöid kuivatasime saunalaval läbivettinud Tartu Uus Teater Serafima+Bogdani poegi. 


Lilleline ja viljakas aasta

Esmakordselt oli meil majas aednik ning suvi läbi aed ja peenramaa hooldatud. Seda kõike tänu Katrin Puskari usinusele. Oma tegemisi aias hakkas Katrin kajastama aga toredate RÄÄBU AED postitustega FB-s. Sel aastal niitsime oluliselt vähem, et putukatele ja väikestele loomadele oleks aias rahulikum olla :)

Samuti oli dvoris üleval Katrini taimetrükis kangaste näitus ja taimetrüki õpitubegi sai läbi viidud! Uuel aastal kordame!Traditsioone hoidev aasta

Ka sel aastal viis meie meister Õnne Uus läbi palju erinevaid kangatrükikoolitusi, millest said osa nii lapsed kui ka täiskasvanud. Toimusid Sinilniku tekstiililaagrid, kus sai kätt harjutada reservtrükitehnikaga, otse- ja siiditrükikoolituspäevad ning kuldtikandi koolituspäevad. Õnne käe all sündis ka rahvakunstist inspireeritud toodete sari, mida saab aga näha 2022. aasta uuel näitusel.

Samuti toimusid kaks suuremat käsitööga seotud üritust nii lastele kui ka täiskasvanutele - juunis toimus Meistrite päev ja  juulis Rääbu päev.Terrasside ja aiapaviljonide, köögi ja salajaste ruumide ehitamise aasta

2021. aastal ehitas peremees rohkem kui 100 m2 terrasse. Hoov sai hoopis teise näo kui laste aiamajale rattad alla panime ja selle mängimiseks paremasse kohta teisaldasimime.
Maja esimesel korrusel valmis 50m2 uus köök ja kolmanda korruse ruumid said remonditud :)

Uute inimeste ja praktikantide aasta

Käsitöömeistrite read täienesid! Sinilniku töökojaga liitus Kristi Jõesaar, mis on eriti imeline, sest ta on ju lausa naaberküla tüdruk! Nüüd saame öelda, et Sinilniku töökojas on meil juba tegevad kolm meistrit - Õnne Uus, Katrin Puskar ja Kristi Jõesaar!

Suve hakul haakusid meie tegemistega Kristina Virro ja Eve Valper, kes aitasid kokku panna Pavel Varunini näituse puunikerdatud ikoonidest, lubokkidest ja ristidest. Eve hämmastavad teadmised nii lubokkidest kui ka ikoonidest võlusid meid üdini ja koostöös selle toreda tandemiga sündisid aasta lõpul veel Rääbu mäng ning uuel aastal tuleb puunikerduskunstist uus näitus!

2021. aasta suveks tulid meie kööki praktikale kaks kokapoissi Ida-Viru Kutsehariduskeskusest. Ega kokapoistel kerge olnud, sest terve augusti said nad kokata teatripublikule sada liitrit suppi päevas, rääkimata igapäevasest käsitsi tehtud kolmesajast sibulapirukast :) Eriline tänu kogu köögitoimkonna vedamise eest meie kallile Nataliale!


Meie imetoredad vabatahtlikud

Danila tuli küll juba eelmisel aastal meie majja vabatahtlikuks, aga tänaseks on temast saanud imeline pereliige igas ettevõtmises. Danila on läbi viinud põnevaid ja harivaid loenguid vanausuliste laste suvepäevadel, olnud giidiks sigurimuuseumis ja lubokiõues, aidanud tõlkida, võtnud vastu külalisi, abikäe ulatanud ehitusel, koristustalgutel ja teatripuhvetis!

Maarja, Külli,  Andrus, Riina, Kaidi, Laine, Kristina on nii sel aastal kui varasematel aastatel appi tõtanud pop-up puhvetite ja restoranipäevadel nii klienditeenindusse kui ka kööki. Riina on meile lisaks välja mõelnud hõrgutavaid siguritoitusid, Külli on välja töötanud sigurileiva ja sibulamoosi ning Kristina teinud Rääbu küpsiseid! Sel aastal ulatasid teatripuhveti tarvis abikäed lisaks ka Mari, Janne ja Inga! Tuhat tänu, head sõbrad!


Toredate külaliste ja hea koostöö aasta

Tore on teha ja luua kui seda on kellegagi jagada! Aitäh kõikidele meie külalistele, uutele ja vanadele sõpradele, fännidele, koostööpartneritele ja toetajatele!  Aitäh Peipsimaa Külastuskeskuse vabatahtlikele ja paljudele abilistele, sel aastal!

2021. aasta on lõppenud!
Ootame teid meile uuel aastal jälle külla! :)
Aitäh!

Peipsimaa Külastuskeskuse pereKõike seda koordineeris 2021. aastal taustajõuna
meie imeline  raamatupidaja Mai! Nõu ja jõuga toetav Marina! MTÜ Piiri Peal alustalad Aime ja Kairi ja Heikki!