Algavaks turismihooajaks valmib
MTÜ Piiri Peal eestvedamisel Peipsimaa ja Kolkja aleviku välikaart.

Peipsimaa turismikaardi väljatöötamine koostöös Peipsimaa omavalitsustega sai alguse 2010 aastal ning kaart paigaldatakse hiljemalt 3. juuniks 2012  Kolkja alevikku, Peipsiääre valda Tartumaal.


Kolkja on üks Tartumaa atraktiivsemaid vene vanausuliste ridakülasid, kus asuvad piirkonna tuntuimad asutused nagu Kolkja vanausuliste muuseum, Kolkja Kala- ja sibularestoran ning Peipsimaa Külastuskeskus.

2010. aasta  suvel avati Peipsimaa Külastuskeskuses turismiinfopunkt.  Piirkonda väisavad turistid on üles näidanu sügavat huvi piirkonda tutvustava Peipsimaa kaardi järele. Tänaseks on Peipsimaa Külastuskeskuse turismiinfopunktist läbi astunud üle 5000 sise- ja välisturisti.

- Peipsimaa ja Kolkja turismikaarti (Regio) täiendavad ja elavdavad Pavel Varunini joonistused Peipsimaa vaatamisväärsustest ja sümbolitest.
- kaardikarkass on puunikerdustega käsitöö
- kaart paigaldatakse Kolkja aleviku peatänavale (Suur tee) Peipsimaa Külastuskeskuse turismiinfopunkti ja Kolkja kaupluse vahelisele alale; turistidele hästi nähtavasse ja ligipääsetavasse kohta.
- kaardi üldmõõt on 1400 x 2200 mm, sellest Peipsimaa kaardi mõõt  1400 x 840 mm
- kaart paigaldatakse hiljemalt 3.juuniks 2012
- eeldame vähemalt 10 000 unikaalset kontakti aastas nii sise- kui välisturistide poolt.
- kaart aitab kujundada turistide marsruute, majutus- ja toitlustukohtade valikut.